Vyno kamščiai. Namų dekoras.

Aš esu vyno mėgėja. Kitų alkoholinių gėrimų nemėgstu, todėl namuose dažnai atsiranda tuščių vyno butelių ir nebereikalingų kamščių. Greičiausiai, dar atsimenate laikus, kai vyno kamščiai buvo įkišami į aliuminio puodo dangčio ąselę, kad karštą verdančio puodo dangtį galima būtų nukelti be puodkėlės virtuvinio rankšluosčio. Na, bent mano močiutės dangčiai buvo taip ‘modernizuoti’. O kur šiais laikais galima pritaikyti panaudotus kamščius?

Pats paprasčiausias būdas, kaip panaudoti vyno kamščius – suberti juos į skaidraus stiklo vazą. Toks dekoras derės bet kokiame interjere.

Jei turite surinkę 50–60 kamščių, galite juos panaudoti ne tik dekoravimo, bet ir praktiniais tikslais. Išsirinkite tinkamo dydžio medinį rėmelį, tokio pat dydžio kartono lakštą ir PVA klijais arba karštų klijų pistoletu priklijuokite kamščius vieną prie kito. Jei tiek daug kamščių neturite, galite juos perpjauti pusiau ir lygiu paviršiumi priklijuokite prie kartono. Kamščiai turi būti vienodo dydžio, kad tarp jų nebūtų plyšių. Ant tokios dekoratyvinės kamštinės sienos galima prismeigti raštelį namiškiams, pirkinių sąrašą, valgiaraštį arba priminimą apie svarbų susitikimą ar renginį.

Jei norite pasigaminti karščiui atsparų virtuvinį puodo padėklą, užteks kelių vakarėlių laimikio. Gamyba labai paprasta: supjaustykite kamščius 2 cm storio skrituliukais ir klijuokite šonais vieną prie kito, kol gausite norimą formą. Šis praktiškas namų dekoro elementas patikimai apsaugos virtuvės darbastalį ar valgomojo stalą nuo karštų keptuvių ar puodų paliktų dėmių.

Dekoratyviniai kamščiai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s